0907 788 892 Po - Pi: 08:00 - 14:00

Optimizéry pre FV panely

Optimizéry pre fotovoltaiku sú elektronické zariadenia, ktoré sa používajú v solárnych elektrárňach a solárnych paneloch na zlepšenie výkonu fotovoltaických (PV) systémov.

Fotovoltaický systém produkuje elektrickú energiu z fotovoltaických panelov, ktoré zachytávajú slnečné svetlo a menia ho na elektrický prúd. Avšak, keď je fotovoltaický panel vystavený určitým podmienkam, ako sú napríklad tieňovanie, znečistenie, zmeny teploty alebo nerovnomerná intenzita slnečného žiarenia, môže to ovplyvniť jeho výkon.

Optimizéry pre fotovoltaiku sú zariadenia, ktoré sa pripájajú k jednotlivým fotovoltaickým panelom a optimalizujú výkon každého panelu samostatne. Tým sa minimalizuje negatívny vplyv tiení, znečistenia alebo iných podmienok na výkon systému ako celku.

Optimizéry pre fotovoltaiku môžu byť k dispozícii ako súčasť balíka solárnej energie alebo ako samostatné zariadenie, ktoré možno nainštalovať do existujúceho solárneho systému. Použitie optimizérov pre fotovoltaiku môže zvýšiť výkon solárneho systému o 5 až 25 percent, v závislosti od podmienok prevádzky a inštalácie.Zobrazené 1 až 7 z 7 (1 stránok)